SPOTKANIA DLA RODZICÓW I MŁODZIEŻY

10 listopada odbyło się kolejne spotkanie dla rodziców i dla młodzieży. Tym razem temat przewodni to radzenie sobie z cukrzycą w różnych aspektach życia, od przeliczania posiłków do aktywności fizycznej i społecznej. Spotkanie prowadziła Pani Ewa Borowiak-Zielińska, która na co dzień pracuje z chorymi w Katowicach.

Dodatkowo uczestnicy szkolenia mogli wysłuchać wykładu Prof. Agnieszki Szadkowskiej o tym jak radzić sobie z wysiłkiem fizycznym i jak ważny jest sport przy cukrzycy typu 1.

POMAGAM INNYM – ROZWIJAM SIEBIE!

Projekt nasz polega na zorganizowaniu kompleksowego programu, który spełniać będzie pięć podstawowych funkcji: 1. pozwoli wyłonić i wykształcić liderów – wolontariuszy społecznych w środowisku rówieśniczym diabetyków 2. zmieni postawę nieuleczalnie chorych dzieci z biernej na aktywną, pozwoli im realizować się społecznie mimo choroby i niepełnosprawności 3. pozwoli zrozumieć rodzicom chorych dzieci, że choroba ich nie wyklucza i nie zwalnia ze społecznej aktywności 4. wzmocni potencjał jakościowy i ilościowy naszej organizacji, pozwoli wykształcić naszej organizacji grono liderów, którzy będę działać na rzecz młodszych koleżanek i kolegów dotkniętych tą chorobą 5. przyczyni się do integracji i edukacji młodzieży chorej na cukrzycę.

W skład projektu wchodzą wyjazd szkoleniowy, cykl warsztatów dla młodzieży i dla rodziców połączonych z integracją środowiska, wyjazd na jesienne warsztaty szkoleniowo – integracyjne oraz praca własna liderów w środowisku, w tym zorganizowanie akcji społecznej „Słodki tramwaj”.

KONTAKT

biuro@koliber.org.pl
tel. 606730084
Stowarzyszenie KOLIBER
ul. Starowiejska 21/27
32-800 Brzesko

Opublikowano Kategorie O nas

NASZE CELE

Stowarzyszenie Koliber powstało z inicjatywy osób, które postanowiły podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym w pracy zawodowej i społecznej oraz wykorzystać je by pomagać innym.

Nasze cele to przede wszystkim:

  • świadczenie wszechstronnej pomocy dla osób niepełnosprawnych, chorych (w szczególności na cukrzycę lub zagrożonych cukrzycą), potrzebujących, w tym głównie dzieci, młodzieży, rodzin oraz seniorów
  • promocja wolontariatu i integracji wewnątrz i międzypokoleniowej w zakresie aktywności fizycznej, kulturalnej, obywatelskiej, patriotycznej
  • prowadzenie działań promujących zdrowy tryb życia, aktywność fizyczną, prewencję chorób cywilizacyjnych

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:

  • szkolenia, edukację, doradztwo
  • organizację wyjazdów wakacyjnych, integracyjnych, edukacyjnych, turnusów rehabilitacyjnych, kolonii i obozów
  • organizację kampanii i projektów w zakresie celów Stowarzyszenia,
  • działalność wydawniczą w zakresie celów Stowarzyszenia
Opublikowano Kategorie O nas