KONTAKT

biuro@koliber.org.pl
tel. 606730084
Stowarzyszenie KOLIBER
ul. Starowiejska 21/27
32-800 Brzesko

Opublikowano Kategorie O nas

NASZE CELE

Stowarzyszenie Koliber powstało z inicjatywy osób, które postanowiły podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym w pracy zawodowej i społecznej oraz wykorzystać je by pomagać innym.

Nasze cele to przede wszystkim:

  • świadczenie wszechstronnej pomocy dla osób niepełnosprawnych, chorych (w szczególności na cukrzycę lub zagrożonych cukrzycą), potrzebujących, w tym głównie dzieci, młodzieży, rodzin oraz seniorów
  • promocja wolontariatu i integracji wewnątrz i międzypokoleniowej w zakresie aktywności fizycznej, kulturalnej, obywatelskiej, patriotycznej
  • prowadzenie działań promujących zdrowy tryb życia, aktywność fizyczną, prewencję chorób cywilizacyjnych

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:

  • szkolenia, edukację, doradztwo
  • organizację wyjazdów wakacyjnych, integracyjnych, edukacyjnych, turnusów rehabilitacyjnych, kolonii i obozów
  • organizację kampanii i projektów w zakresie celów Stowarzyszenia,
  • działalność wydawniczą w zakresie celów Stowarzyszenia
Opublikowano Kategorie O nas

NASZA MISJA

„Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat”. To nasze motto, które staramy się realizować prowadząc Stowarzyszenie. Nasza nazwa „koliber” to najmniejszy na świecie ptak, najmniejszy ale bardzo wyjątkowy. Lata z prędkością do 120 km/h, jego serce bije średnio 500-600 razy na minutę, potrafi zawisnąć pionowo a nawet latać do tyłu. W rodzimych kulturach koliber symbolizuje niekończącą się radość i pełnię życia. To symbol do osiągania tego, co wydaje się niemożliwe. My także chcemy osiągać to, co czasem wydaje się niemożliwe, pomagać pokonać trudności, które wydają się nie do pokonania.

W najbliższym otoczeniu każdego z nas jest wiele do zrobienia, wiele osób czeka na wsparcie, pomocną dłoń. Czasami potrzeba naprawdę niewiele i dlatego postanowiliśmy pomagać i wspierać innych w pomaganiu.

Jeśli i Tobie bliskie są nasze cele ZAPRASZAMY do współpracy. Razem będzie nam łatwiej działać.

Stowarzyszenie Koliber

Opublikowano Kategorie O nas